2011. szeptember 30., péntek

Ma sütöttem ebédre egy gluténmentes pizzát. Egy blogban találtam a receptjét és a beírásban az is szerepelt, hogy a pizzát a lisztérzékeny hölgy férje is megette. Ettől bátorságot kaptam és ez lett az ebéd. A férjem is megette, és amikor meséltem neki, hogy mit írtak a másik blogban, akkor közölte, hogy a blogomba feltétlenül azt írjam, hogy a "férjem is megette EGYSZER!".

A tésztához kell 10 dkg kukoricaliszt és 15 dkg rizsliszt (szerintem kevesebbel jobb lett volna, mert túl vastag lett a tésztája). 2 dkg élesztőt felfuttattam kevés cukros langyosvízben. A tésztához kevertem még 20 dkg megfőzött és áttört krumplit, 2 ek.étolajat, 1 kk sót és összesen 2 dl langyos vizet. A tésztát 1 óráig kelni hagytam, majd egy zsírpapírral kibélelt tepsibe simítottam. A tetejét olajjal megkentem és 10 percig 200 C-on sütöttem. Ezután megkentem paradicsomszósszal, megszórtam oregánóval és bazsalikommal, tettem rá karikára vágott paradicsomot, lazacdarabokat, sajtot és további 20 percig sütöttem.

  

2011. szeptember 19., hétfő

Megint találtam egy fagylaltozót, ahol a többi fagyitól elkülönített pultból gluténmentes fagyit szolgáltak ki. A fagyi YOGA márkájú, és garantáltan laktóz- és gluténmentes! Eredetileg pohárba kértem, de mondták, hogy gluténmentes tölcsérük is van. Igaz, hogy csak kétféle ízesítésű gluténmentes fagyi volt, de nagyon jó, hogy néhol legalább ránk is gondolnak.

2011. szeptember 17., szombat

Szabadságon vagyunk. Ez a mai ebédem, amit a Fehér Rózsa étteremben ettem. Az étlapon gluténmentesnek jelezték és miután szóban is megerősítettek az étel gluténmentességéről, így lesz, ami lesz alapon megettem. Egyébként akartunk venni itt Sopronban egy kézi malmot. Úgy gondoltuk, hogy saját magunk fogjuk őrölni a lisztet. A malom készítőjével leleveleztem, hogy használható-e a malom rizs és kukorica őrlésére? Azt a választ kaptam, hogy igen. Vittem magammal két marék kukoricát, amit próbaképpen meg akartunk őrölni. Sajnos a készülék kudarcot vallott, nem tudott megbirkózni a kukoricával. Rizzsel már ki sem próbáltuk, pedig állítólag azt biztosan megőrölte volna. Van motorral hajtott malom is, de én olyan kevés lisztet használok, hogy azért azt nem érdemes megvenni.

2011. szeptember 4., vasárnap

Gyros

Azt olvastam, hogy a Lucullus gyros füszerkeverék gluténmentes. Ennek örömére egyből vettem egy csomaggal és gyrost készítettem. Egy csirkemellet apró csíkokra vágtam, majd 2 ek gyros fűszerkeveréket 2 ek olajjal elkevertem, majd ezt a húsra kentem. Egy órát hagytam állni, ezalatt krumplit főztem, amit olajon utána kicsit megpirítottam. Lilahagymát, paradicsomot, káposztát szeleteltem, valamint készítettem tzacikit (joghurt, fokhagyma, lereszelt uborka, só), valamint egy csípős tejfölös öntetet .A húst gyorsan megsütöttem és már ehettünk is.

2011. szeptember 2., péntek

Sajtos régcsálnivaló Sünmalac módra

Mákos-lenmagos-sajtos-gluténmentes rágcsálnivaló 5 dkg rizsliszt 5 dkg kukoricaliszt 5 dkg szemes mák 5 dkg vaj 5 dkg reszelt sajt 1/2 tojás só bors Fentieket összegyúrni, majd két szilikonlap között kinyújtani (különben ragad), a tetejét megszórni lenmaggal, majd 200 C fokra melegített sütőben 15-20 percig sütni.